Musisz zaktualizaowac swoja wersje Flash Playera. Jesli nie widzisz tu banera wybierz `Promocje` w zakladce `Cennik`

Czyszczenie skóry Lublin

 Do czyszczenia skóry i alcantary wykorzystujemy profesjonalne środki firmy Gliptone.

Kosmetyki te posiadają neutralne PH, są więc bezpieczne dla skóry. Nadają jej miękkość, przywracają naturalne wykończenie. Zabezpieczają również przed promieniami UV i wysuszaniem.

Kosmetyki Gliptone są od lat używane i sprzedawane w Anglii w salonach Rolls-Royce, Bentley, Jaguar, Aston Martin, Ferrari (Maranello Consessionires), TVR, Saab GB. Jako jedyne na świecie posiadają rekomendację Rolls-Royce Enthusiasts Club Interior Care.

W Polsce ich zalety docenili już Lexus, Saab, Subaru, Jeep oraz indywidualni użytkownicy luksusowych samochodów.

Proces czyszczenia tapicerki skórzanej obejmuje 2 etapy:

 

  • dokładne czyszczenie skóry przy użyciu cleanera
  • konserwacja skóry przy wykorzystaniu odżywki - ochrona przed ponownym wnikaniem brudu i wysuszeniem skóry

 

Koszt czyszczenia i konserwacji dwóch foteli i kanapy od 150 zł.

 

 

CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ - INFORMACJE

 

 

RODZAJE SKÓRY W AUTACH


1. SKÓRA LICOWA- o zamkniętych porach. Najczęściej spotykany rodzaj poszycia skórzanego w autach. Skóra bardzo wytrzymała. Na skórę nakłada się cienką warstwę koloru. Następnie kolorowa skóra pokrywana jest specjalnym środkiem uszczelniającym- lakierem. Zabezpiecza to skórę częściowo przed brudem i wodą. Ten rodzaj skóry ma charakterystyczne małe wypukłości.
2. SKÓRA PÓŁANILINOWANA - o otwartych porach. Jest mało odporna na bród. Łatwo ulega uszkodzeniu - uszkodzenia najczęściej dotyczą przefarbowania z odzieży. Może zostać również uszkodzona na skutek mocnego tarcia.
3. ALCANTARA - jest tworzywem sztucznym . Powstaje ze skręcenia bardzo cienkich włókien poliuretanu i poliestru. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, miękkością, odpornością na ścieranie oraz wysoką przyczepnością. W trakcie używania powstają supełki oraz plamy.


CO NISZCZY TAPICERKĘ SKÓRZANĄ


Czynnikami mającymi negatywny wpływ na skórę są brud, słońce, klimatyzacja oraz nieuwaga użytkowników. Nieczyszczona regularnie skóra ślizga się, świeci i pęka. Słońce i klimatyzacja wysusza skórę i pozbawia ją elastyczności. W następstwie działania tych czynników skóra pęka.
Uszkodzenia mechaniczne:
• Przecięcia i zadarcia ostro zakończonymi przedmiotami (zatrzaski jeansów, kurtek skórzanych i torebek damskich, klucze)
• Przetarcia - najczęściej pojawiają się na boczkach fotela kierowcy.


Uszkodzenia chemiczne:
• Przefarbowania - od jeansów i odzieży skórzanej (kurtki, paski). Przefarbowania widać na skórze jasnej i kolorowej.
• Plamy - od długopisów, szminek
• Odbarwienia - pojawiają się po użyciu za mocnej chemii. Występują po użyciu niewłaściwych środków o zasadowym lub kwasowym PH. Do czyszczenia i konserwacji skóry należy użyć profesjonalnych produktów o neutralnym PH


JAKICH KOSMETYKÓW UŻYWAĆ DO CZYSZCZENIA TAPICERKI SKÓRZANEJ


Profesjonalne produkty są zawsze dwuskładnikowe. Jest osobny środek do czyszczenia i osobny do konserwacji. Tanie produkty są wytwarzane z syntetycznych surowców. Najlepsze i najbardziej skuteczne są wyprodukowane na bazie składników naturalnych i mają neutralne dla skóry PH oraz przyjemny zapach.


CZY UŻYWANA SKÓRA W AUCIE ZAWSZE ŚLIZGA SIĘ I ŚWIECI


Źle oczyszczona i traktowana tanimi środkami skóra ślizga się oraz świeci. Przy wykorzystaniu profesjonalnych środków tapicerka skórzana straci poślizg i wróci do swojego naturalnego wyglądu.

JAK CZĘSTO CZYŚCIĆ TAPICERKĘ SKÓRZANĄ

Ciemna i czarna skóra licowa - czyszczenie i konserwacja co 3 miesiące
Jasna i kolorowa skóra licowa - czyszczenie i konserwacja co 3 miesiące. Przy częstym użytkowaniu i noszeniu jeansowej odzieży fotel kierowcy można konserwować dodatkowo co 2 miesiące
Skóra półanilinowa - brudzi się kilka razy szybciej od zwykłej skóry licowej. Fotel kierowcy, boczek drzwi oraz podłokietnik należy czyścić i konserwować co 2 miesiące. Pozostałe fotele co 3 miesiące. Przemoczenie i za mocna chemia może uszkodzić ten rodzaj skóry. Należy zwracać uwagę, czy skóra się nie przeciera.
Alcantra - odkurzanie co miesiąc i co 3 miesiące czyszczenie.


Gorąco i światło słoneczne wysuszają skórę i pozbawiają ją ochronnych olejków, jakie zostały zaaplikowane podczas garbowania. Samochód zaparkowany w pełnym słońcu podczas upałów osiąga temperaturę o 30% wyższą od panującej na dworze. Dlatego latem wskazana jest dodatkowa konserwacja tapicerki skórzanej.


MIĘKKA TAPICERKA W SAMOCHODZIE


Z powodu złej pielęgnacji używana tapicerka robi się sztywna. Naturalne składniki w profesjonalnych kosmetykach do tapicerki skórzanej sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. W przypadku twardej skóry można zastosować specjalną procedurę zmiękczania.


CZEGO NIE UŻYWAĆ DO CZYSZCZENIA SKÓRY W AUCIE


To niszczy skórę:
• Użycie płynu do naczyń, mydła, płynów do łazienki - są agresywne i niszczą skórę oraz szwy; woda parując wysusza skórę
• Płyny z pszczelim woskiem - blokuje pory skóry uniemożliwiając jej oddychanie. Skóra staje się nadmiernie śliska oraz połyskująca
• Środki do konserwowania w sprayu - często zawierają szkodliwy dla skóry silikon
• Tłusty krem, pasta do butów, tłuszcze do pielęgnacji siodeł, środki do pielęgnacji ubrań - są stworzone dla skóry, która potrzebuje dużej cyrkulacji powietrza
• Kosmetyki do czyszczenia i nawilżania skóry ludzkiej - gniją na tapicerce skórzanej
• Pranie przy użyciu środków do tkanin - niszczą i wysuszają skórę


To nie działa:
• Środki do pielęgnacji 2 w 1. Zanim środek czyszczący oczyści skórę, środek konserwujący wsiąknie strukturę skóry wchłaniając brud do wnętrza. Powoduje to pękanie tapicerki skórzanej
• Środki do konserwacji, które trzeba polerować - nie wchłaniają się całkowicie. Pomimo polerowania, zawsze pozostanie pewna ilość produktu, do której będzie się przylepiał brud i kurz
• Chusteczki do pielęgnacji skóry - usuwają bród tylko na powierzchni. Brud w załamaniach zostaje i skóra pęka. Chusteczki nie nawilżają tapicerki skórzanej.

* Poradnik został opracowany na podstawie własnych doświadczeń oraz materiałów wyłącznego importera Gliptone - Firmy KOCOŁ

 

 

 

 

Facebook

Zapraszamy na: FACEBOOKA

- zawsze aktualne promocje

- aktualności

- konkursy


JARO serwis

Warsztat samochodowy Lublin

JARO serwis

- szeroki zakres usług

- atrakcyjne ceny

- karty rabatowe

- promocje

www.jaro-serwis.pl

 


Promocje

Promocje dla posiadaczy Karty Stałego Klienta.

Odwiedź nas, odbierz kartę i skorzystaj z atrakcyjnych rabatów !

Wymiana opon Lublin

Wymiana oleju Lublin

Pranie tapicerki Lublin

Pranie tapicerki Lublin - fotele i kanapa

Serwis klimatyzacji Lublin

Ozonowanie Lublin

Ozonowanie pomieszczeń

Polerowanie lamp Lublin


 

Kontakt

TELEMYJNIA

Lublin
ul. Choiny 57A
Tel. 505 341 643
lublin@telemyjnia.nazwa.pl

 

Zamość
ul. Dzieci Zamojszczyzny
Warsztat samochodowy Mazurek
Tel. 501 473 692


Zapisz się do naszego newslettera.
Informacje o nowych usługach i najlepsze
promocje:


oferty rabatowe


 

 

Kopiowanie, modyfikowanie oraz powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach serwisu telemyjnia.com.pl materiałów dozwolone jest wyłącznie za zgodą właściciela. Korzystanie z informacji dostępnych na stronach tego serwisu może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

myjnia lublin, myjnia ręczna lublin, automyjnia lublin, mycie aut lublin, szybkie mycie samochodu lublin, bezwodna myjnia lublin, ekologiczna myjnia lublin, myjnia samochodowa lublin, mycie auta bez użycia wody lublin, odgrzybianie klimatyzacji lublin, odgrzybianie klimatyzacji zamość, ozonowanie lublin, ozonowanie zamość, pranie tapicerki lublin, pranie tapicerki zamość, serwis klimatyzacji Lublin, serwis klimatyzacji Zamość, nabijanie klimatyzacji Lublin, nabijanie klimatyzacji Zamość, serwis klimatyzacji samochodowej lublin, napełnianie klimatyzacji lublin, klimatyzacja lublin, serwis klimatyzacji samochodowej zamość, napełnianie klimatyzacji zamość, klimatyzacja zamość, sprawdzanie szczelności azotem lublin, sprawdzanie szczelności azotem zamość, azotowa próba ciśnieniowa lublin, azotowa próba ciśnieniowa zamość, polerowanie lamp lublin, polerowanie lamp zamość, renowacja lamp lublin, renowacja lamp zamość, regeneracja lamp lublin, regeneracja lamp zamość, polerowanie reflektorów lublin, polerka samochodowa lublin, polerowanie aut lublin, wymiana opon Lublin, pompowanie azotem Lublin, diagnostyka komputerowa Lublin, kasowanie błędów lublin, wymiana oleju Lublin, wulkanizacja Lublin