Musisz zaktualizaowac swoja wersje Flash Playera. Jesli nie widzisz tu banera wybierz `Promocje` w zakladce `Cennik`

Informacje o ozonowaniu

 

Ozonowanie jest obecnie najczęściej stosowaną metodą odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Ozon  sprawia, że czyszczenie klimatyzacji  jest procesem bezinwazyjnym, bezpiecznym  i przede wszystkim najskuteczniejszym. Ponadto ozon usuwa roztocza, likwiduje pleśń i grzyby z kanałów wentylacyjnych, skutecznie likwiduje (rozkłada) dym papierosowy oraz zapachy zwierzęce.

Ozon jest gazem o silnych właściwościach sterylizacyjnych. Jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Występuje naturalnie w środowisku, głównie jako skutek uderzenia błyskawicy. Świeży zapach po burzy to najczęściej efekt naturalnego wytworzenia ozonu.  Ozon samoistnie wraca do stanu zwykłego tlenu w trakcie rozkładu.

 

Ozon działa bardzo silnie, ma jednak bardzo krótki cykl życia. W wyniku styczności z bakteriami, wirusami lub nieprzyjemnymi zapachami, dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic - ani bakterie ani zapach. Jedyną pozostałością jest czysty tlen. Przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny. Jest gazem znanym od prawie wieku i zbiór informacji na jego temat jest bardzo bogaty. Gdy jest prawidłowo wykorzystywany, podobnie jak środki czyszczące, ozon jest bezpieczny.

 

Jedną z podstawowych metod powstawania ozonu jest wyładowanie koronowe. Urządzenia, z których korzystamy wykorzystują właśnie tą metodę, symulując powstanie błyskawicy. W momencie, gdy ozon zostanie wytworzony w urządzeniu i rozproszony w aucie lub pomieszczeniu, rozkłada się on z powrotem do czystego tlenu. Ozon,  mimo całej swojej siły nie jest trwały, wykonuje swoje zadanie i ulega rozkładowi.

 

Zapach nie powróci, jeżeli ozon zostanie zastosowany w sposób prawidłowy. Zniszczy on (utleni) źródło zapachu. W przypadku zapachu stęchlizny konieczne jest usunięcie wilgoci, która ten zapach powoduje.

 

Ozon usuwa podrażnienie powodowane przez gazy fenolowe poprzez ich utlenienie. Fenole są niewidoczną częścią dymu papierosowego, która powoduje podrażnienie oczu i wytwarza niemiły zapach. Ozon pozbawia całkowicie każde środowisko efektów działania dymu papierosowego, a nie usuwa tylko widoczne cząsteczki dymu poprzez ich filtrację,  jak to robią elektroniczne oczyszczacze powietrza.

 

Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości, o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest w dużym stopniu przez trwałą błonę. Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek, hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co powoduje jej całkowity rozkład.

 

 

Facebook

Zapraszamy na: FACEBOOKA

- zawsze aktualne promocje

- aktualności

- konkursy


JARO serwis

Warsztat samochodowy Lublin

JARO serwis

- szeroki zakres usług

- atrakcyjne ceny

- karty rabatowe

- promocje

www.jaro-serwis.pl

 


Promocje

Promocje dla posiadaczy Karty Stałego Klienta.

Odwiedź nas, odbierz kartę i skorzystaj z atrakcyjnych rabatów !

Wymiana opon Lublin

Wymiana oleju Lublin

Pranie tapicerki Lublin

Pranie tapicerki Lublin - fotele i kanapa

Serwis klimatyzacji Lublin

Ozonowanie Lublin

Ozonowanie pomieszczeń

Polerowanie lamp Lublin


 

Kontakt

TELEMYJNIA

Lublin
ul. Choiny 57A
Tel. 505 341 643
lublin@telemyjnia.nazwa.pl

 

Zamość
ul. Dzieci Zamojszczyzny
Warsztat samochodowy Mazurek
Tel. 501 473 692


Zapisz się do naszego newslettera.
Informacje o nowych usługach i najlepsze
promocje:


oferty rabatowe


 

 

Kopiowanie, modyfikowanie oraz powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych na stronach serwisu telemyjnia.com.pl materiałów dozwolone jest wyłącznie za zgodą właściciela. Korzystanie z informacji dostępnych na stronach tego serwisu może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

myjnia lublin, myjnia ręczna lublin, automyjnia lublin, mycie aut lublin, szybkie mycie samochodu lublin, bezwodna myjnia lublin, ekologiczna myjnia lublin, myjnia samochodowa lublin, mycie auta bez użycia wody lublin, odgrzybianie klimatyzacji lublin, odgrzybianie klimatyzacji zamość, ozonowanie lublin, ozonowanie zamość, pranie tapicerki lublin, pranie tapicerki zamość, serwis klimatyzacji Lublin, serwis klimatyzacji Zamość, nabijanie klimatyzacji Lublin, nabijanie klimatyzacji Zamość, serwis klimatyzacji samochodowej lublin, napełnianie klimatyzacji lublin, klimatyzacja lublin, serwis klimatyzacji samochodowej zamość, napełnianie klimatyzacji zamość, klimatyzacja zamość, sprawdzanie szczelności azotem lublin, sprawdzanie szczelności azotem zamość, azotowa próba ciśnieniowa lublin, azotowa próba ciśnieniowa zamość, polerowanie lamp lublin, polerowanie lamp zamość, renowacja lamp lublin, renowacja lamp zamość, regeneracja lamp lublin, regeneracja lamp zamość, polerowanie reflektorów lublin, polerka samochodowa lublin, polerowanie aut lublin, wymiana opon Lublin, pompowanie azotem Lublin, diagnostyka komputerowa Lublin, kasowanie błędów lublin, wymiana oleju Lublin, wulkanizacja Lublin